انتقال پول به حماس و ارائه خدمات به کاربران ساکن ایران ۴ میلیارد دلار برای بایننس آب خورد

0
128

چانگ‌پنگ ژائو، مدیر چینی-کانادایی بایننس، با پذیرش اتهام تخلف از قوانین ضدپول‌شویی و همچنین تحریم‌های آمریکا، از سمت خود کناره‌گیری کرد. این صرافی آنلاین متهم است با تسهیل ۱.۱ میلیون تراکنش به ارزش حدود ۹۰۰ میلیون دلار بین کاربران آمریکایی و کاربران ساکن ایران، تحریم‌های آمریکا را نقض کرده است.

بایننس همچنین با وزارت دادگستری به توافق رسیده است برای حل‌و‌فصل پرونده تحقیق در مورد این صرافی آنلاین رمزارز، ۴.۳ میلیارد دلار بپردازد. بنا بر اعلام وزارت دادگستری آمریکا، بایننس به انتقال غیرقانونی پول و نقض تحریم‌ها متهم بوده است.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده است که شمار قابل‌ملاحظه‌ای از مشتریان بایننس از کشورهای تحریم‌‌شده و «اکثر این مشتری‌ها» از ایران بودند.

بنا بر اعلام این وزارتخانه، بایننس مطلع بود که اجازه تراکنش میان کاربران آمریکایی و کاربرانی که مشمول تحریم‌های آمریکا بودند «خلاف قانون آمریکا» است.

در فاصله ژانویه ۲۰۱۸ تا مه ۲۰۲۲، در بایننس ۱.۱ میلیون تراکنش رمزارز به ارزش دست‌کم ۸۹۸.۶ میلیون دلار بین مشتریان آمریکایی و مشتریان ساکن ایران انجام شده است.

در سال ۲۰۱۹، بایننس به ارائه خدمات به «هزاران کاربر» از کشورهای تحت‌ تحریم ادامه داد، از جمله بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ کاربر که شماره تلفن ایران داشتند.

همچین در فاصله اوت ۲۰۱۷ تا آوریل ۲۰۲۲، مبلغ ۱۰۶ میلیون دلار بیت‌کوین بین کیف‌پول‌های بایننس و هایدرا جابه‌جا شده است. هایدرا یک بازار دارک‌نت روس است که «اغلب خلافکارها از آن استفاده می‌کنند و فروش اجناس و خدمات غیرقانونی را تسهیل می‌کند».

این صرافی خدمات پولی‌اش را در شبکه مقابله با جرائم مالی وزارت خزانه‌داری آمریکا ثبت نکرده بود تا نهادهای ناظر مطلع نشوند بایننس بدون انجام بررسی‌های لازم در مورد کاربران، تبادل رمزارز را تسهیل کرده است.

این اقدام به بایننس امکان داده بود تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سود دست پیدا کند و شمار بسیار زیادی از کاربران آمریکایی را جذب کند.

معاون حوزه های علمیه: ‌طلبه ها با استفاده از معارف الهی می‌توانند به نوجوانان نشاط ببخشند
روحانی: هرچه زمان بگذرد احتمال آن روز مبادا بیشتر می‌شود که خبرگان بخواهد وارد بحث انتخاب ولی‌فقیه شود

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!